Bra grejer
Skrivet av Lova den 2009-04-12
Precis när jag börjar bli rejält trött på att det inte finns några badkläder som täcker min rumpa och smått börjat fundera på att sy egna gör H&M något oväntat; badkläder i retrostil.
Den här köpte jag för några veckor sedan. Hur söt som helst och väldans bekväm.
Igår köpte jag denna. En hel baddräkt med en liten kjol som man kan snurra med. Jag hoppas att de fortsätta släppa fler modeller så att jag kan bygga upp ett litet lager av badkläder som jag kan känna mig bekväm i.



Sophie said,
Ååh den ser helt underbar ut! har i jätte många år velat ha en sådan baddräkt som har en liten kjol på sig. lite lagom retro så. men tvivlar på att dem nymodigheterna har kommit hit ner till södertälje ännu :p får vänta tills efter sommaren så kanske dem har kommit in
sofia said,
åh, bikinin är hur fin som helst! jag hade tur och fyndade en finfin gammal baddräkt för ett par veckor sedan men om de här kommer till mitt h&m tror jag det blir fler nyheter för mig i år!
Lova said,
Ja visst är de fina! Jag ser fram emot att få provbada dem.
isabelle said,
tjusiga! måste nog ta en sväng till hm, misstänker att de kan ta slut ganska fort…
bp said,
hur fina som helst, måste ha. är baddräkten köpt på hm?
Lova said,
Ja den är från Hm men jag tror inte att den går att få tag i längre
Men alla stora kedjor gör ju retrobadkläder just nu så det är bara att kolla runt.
Säg något